A to se nazývá smrt, to vyproštění a odloučení duše od těla.

LIVE REPORT

11.05.09
 
 

DEEP PURPLE
4. 5. 2009, Praha, Tesla Arena (Sportovní hala)


   O den dříve, nežli tomu bylo "tenkrát ve čtyřicátompátom" vypuklo v Praze opět povstání. Účastníkům vynikajícího koncertu slavných bardů DEEP PURPLE totiž nezbylo, nežli povstat a s úžasem sledovat vystoupení britské hardrockové legendy.

   Předkapelu jsem bohužel z časových důvodů jaksi nestihl, leč věřím, že "Hluboce Purpuroví muzikanti" sází na kvalitu, takže vše nejspíše proběhlo vpořádku.

   Po zajímavém jazzovém intru následovaly pecky jako Highway Star, či Strange Kind Of Woman. Velice musím ocenit excelentní, mistrovsky sehrané strunné duo basa/kytara pánů Roger Glover/ Steve Morse. Obzvláště druhý jmenovaný, usměvavý chlapík, se jevil jako ústřední postava celého uskupení. Jeho sólové výstupy zněly jak z jiné dimenze... Jak vidno, každý je nahraditelný. Sorry Ritchie...Zpěvák Ian Gillan byl evidentně ve skvělé náladě a formě, jak předvedl úderný "Fireball", z toho běhal mráz po zádech. Celou hudební parádu doplňovala úžasná světelná show. Dalším skvostem večera byla volná improvizace na téma "Lazy" z legendární fošny Machine Head. Samozřejmě nemohlo chybět i sólo na klávesy, které ostřílený mistr klapek Don Airey začal motivem "Mister Crowley" z dílny Ozzy Osbournea. Následovala pro patrioty, a nejen pro ně, krásně zahraná pasáž ze Smetanovy Vltavy. Kromě novějších songů zazněly samozřejmě ještě klasiky jako hutná Perfect Strangers, Black Night a samozřejmě megaklasika Smoke On The Water.

   Nadšená byla nejen vyprodaná "Sportovka", ale i kapela samotná, frontman s hlasem od pána Boha vůbec nešetřil slovy jako super, či great. Nelze, než se těšit na další zastávku této formace v naší zemičce. Ale oni přece moc dobře vědí že "jejich Češi jim rozumí"...

Text: David „Géba“ Gebler
Foto: Jiří Rogl
 

FOTOGRAFIE

Foto: Jiří Rogl
 
 
Když jsou duše a tělo pospolu, přirozenost ukládá tomuto, aby sloužilo a bylo pod vládou, oné, aby vládla a byla paní; a podle tohoto zase co z obého se ti zdá podobným jsoucnu božskému a co smrtelnému, či se ti nezdá, že božské jest od přirozené podstaty určeno k tomu, aby vládlo a řídilo, kdežto smrtelné aby bylo pod vládou a sloužilo?
[Sokrates]
 
Faidon 2008© - www.faidon.cz - Made by Uli - přihlásit